Olanaklar

Erasmus+ Değişim Programı

Anabilim dalımızda, 2005 yılından bu yana Erasmus ile kısa süreli öğrenci ve akademik personel değişimi yapılmaktadır. 2014’ten itibaren kapsamını genişleterek 2020’ye kadar Erasmus+ adını alan program, Avrupa Birliği (AB) sınırları içinde ve/veya dışında yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmaya teşvik etmektedir. Programın amaçları arasında bireylerin potansiyellerini açığa çıkarmak, onlara yeni beceriler kazandırmak, kişisel gelişimlerini güçlendirmek, kültürler arası iletişimi güçlendirmek sayılabilir.

Üniversitemiz bu program kapsamında öğrencilerine eğitimlerinin bir veya iki akademik dönemini yurtdışında geliştirme olanağı sağlamaktadır.

Programa katılan öğrenciler orada aldıkları derslerden başarılı oldukları takdirde anabilim dalımıza döndüklerinde eğitimlerinin yurt dışında geçirdikleri dönem(ler)ini anabilim dalımızda geçirmiş gibi sayılmaktadır. Programa katılmaya hak kazanan, seçim listesinde üst sıralarda bulunan bazı öğrencilerimize Avrupa Birliği'nin ülkemize sağladığı ve Türkiye Temsilcisi Ulusal Ajans aracılığı ile üniversitelere bölüştürülen Erasmus+ Fonu'ndan aylık hibe (karşılıksız maddi destek) sağlanmaktadır.

Anabilim dalı olarak, şu ana kadar 50’den fazla öğrencimizi altı ayrı Avrupa Birliği ülkesine göndermiş ve Polonya'dan üç, Çek Cumhuriyeti'nden bir, Almanya’dan iki öğrenciyi anabilim dalımızda ağırlamış bulunmaktayız. 2011-2012 öğretim yılında ise Danimarka'dan üç öğrenci misafirimiz olmuştur.

Öğrenci değişimi yanı sıra, beş öğretim elemanımız akademik personel hareketliliği kapsamında başka üniversitelerde ders verme olanağı bulmuş, dört yabancı öğretim elemanı da anabilim dalımızı ziyaret etmiştir. İleriki yıllarda ikili anlaşmamız olan üniversite sayısını arttırarak değişim faaliyetleri geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

  

Mevcut Değişim Ortaklarımız

UNIVERSITY OF PARDUBICE - Çek Cumhuriyeti

TISCHNER EUROPEAN UNIVERSITY - Polonya

PEDAGOGICAL UNIVERSITY OF CRACOW - Polonya

UNIVERSITY COLLEGE UCC - Danimarka

HUMBOLDT UNIVERSITY - Almanya

UNIVERSITY OF ZADAR - Hırvatistan

  

Geçmiş Yıllardaki Değişim Ortaklarımız

Wyzsza Szkola Jezykow Obcych w Poznaniu - Poznan College of Foreign Languages (Polonya)

Die Padagogische Hochschule Linz - State College of Teacher Education in Linz (Avusturya)


Bu sayfa English Language Teaching tarafından en son 26.11.2018 11:42:33 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM